Výzkum a vývoj

Samotný vývoj metody se datuje od roku 1994. Od počátku svého vývoje byl test, později software implementován do firemní praxe, a tím maximálně přizpůsobován potřebám a požadavkům klientů a uživatelů, od roku 2005 pak i pro oblast školní populace

Naše práce, přístupy a postupy byly a nadále jsou zákaznicky orientované a vstřícné. Nepostrádají odbornost, flexibilitu a profesionalitu. Psychodiagnostika a její výstupy maximálně uspokojují potřeby pracovního i veřejného trhu. 

V průběhu celého vývoje psychometriky WORKtest byly a jsou prováděny nejrůznější validizační studie pro standardizaci metody WORKtest. V níže popisném uvádíme souhrnný přehled podle jednotlivých let pro vybrané druhy studií a na dalších průběžně pracujeme. 

Energetické aspekty činnosti mládeže

(srovnávací analýza pracujících se studenty)

Soubor a metodika

Srovnávací analýza byla provedena na vzorku 758 probandů ve věku 21-26 let, systémem psychodiagnostiky WORKtest, která proběhla v letech 2008-2019.

Cílem srovnávací analýzy bylo zjistit, zda existují nějaké rozdíly, a pokud ano, tak jaké a v jakém rozsahu mezi srovnatelnou věkovou skupinou dospívající populace pracujících a studujících osob.

Srovnávací studie

Porovnali jsme dvě skupiny

  • studenti (N = 274)
  • skupinu pracující populace ve stejném věku jako studenti

Srovnávací analýza výsledků obou skupin byla provedena porovnáním průměrného percentilu t-testem v programu Statistica.

Mgr. Eva Urbanová

Psychometrik a autor Worktestu

Lidskými zdroji a aplikovanou psychologií se zabývá 25 let. Eva je autorkou unikátního online psychodiagnostického softwarového programu WORKtest. 

Má 25 let praxe v oboru lidských zdrojů. Eva vystudovala VUT Brno (marketing a management), více oborové studium na Masarykově univerzitě v Brně má ukončeno státní zkouškou z psychologie, práva a pedagogiky. V oblasti aplikované psychologie a lidských zdrojů působí od roku 1996.

„Svou profesní kariéru jsem věnovala vývoji softwaru, který bych dnes ráda předala nadaci. Poslání Nadace EU&FI vnímám jako vyústění mé dlouholeté práce. Jako cestu, která umožní využít WORKtest široké studující populaci a formuje jejich osobnost na základě potenciálu, vloh a talentu.

Zaručuje zdravý vývoj „dítěte v osobnost“ a nabídne jim možnosti růstu již od útlého věku až po dospělost. Poskytne dětem výběr správné školy a profese na základě jejich predispozic, umožní poznat jejich talent a umožní ho plnohodnotně využít. Spojení poznání potenciálu dětí a finanční gramotnosti vnímám jako jednu ze záruk spokojeného a naplněného života dítěte.“

Trocha statistiky

Michal Rückel, MBA

Podnikatel, investor, mentor

Podniká od svých 20 let. Ve 21 letech objevil svět financí a už o tři roky později se stal dolarovým milionářem. Ve 31 letech i přes to, že byl úspěšný v mnoha oborech došel k poznání, že život spojený pouze s hromaděním majteku ho nenaplňuje.

Mgr. Eva Urbanová

Psychometrik a autor Worktestu

Má 25 let praxe v oboru lidských zdrojů. Eva vystudovala VUT Brno (Marketing a Management), více oborové studium na Masarykově Univerzitě v Brně ukončené státní zkouškou z psychologie, práva a pedagogiky. V oblasti aplikované psychologie a lidských zdrojů působí od roku 1996.

Články Nadace EU&FI

Testy bez obav a s přidanou hodnotou

Testy bez obav a s přidanou hodnotou

Testy bez obav a s přidanou hodnotou Pravděpodobně většina z…
STUDENTI POZOR!

STUDENTI POZOR!

STUDENTI POZOR! Rozhodujete se, jakou si vybrat vysokou školu ke…
Už víš, kam na střední školu? Test napoví

Už víš, kam na střední školu? Test napoví

Už víš, kam na střední školu? Test napoví Po základce…